חייג עכשיו:

050-2777142

חפש באתר:

פרקט למינציה

  1. קטלוג 
  2. /
  3. חנות 
  4. /
  5. פרקט למינציה

אקווזיט

סופר נטורל

וריו

קסטלו

מספר המוצרים בסל : 0
  1. קטלוג
  2. חנות
  3. /
  4. פרקט למינציה


הפרקט הטבעי, העשוי עץ, מקובל כפתרון ריצוף במקומות רבים בעולם וגם בישראל, ואפשר לראות אותו בלא מעט חללים, הן פרטיים והן במסגרת בתי עסק שונים. לצדו, מככב גם הוא ברשימת המועדפים, אפשר למצוא את פרקט הלמינציה, הלא הוא אותו פרקט דמוי עץ טבעי, פרקט סינטטי בעל יתרונות רבים. פרקט שכזה מגיע בשלל של עיצובים נהדרים, מידות וגם מרקמים והסוד הוא לבחור את זה העונה על כל הצרכים ומשלב בין פונקציונאליות לבין סטייל בלתי רגיל.


מהו פרקט למינציה?

פרקט למינציה הוא אותו פרקט סינטטי, הדומה מאד מבחינת המראה שלו לפרקט העשוי עץ טבעי (למעשה, עין שאיננה מקצועית כלל לא יכולה להבחין בהבדלים מבחינה חיצונית). זהו גם הפרקט הנפוץ ביותר בישראל כיום והוא מורכב משלוש שכבות. שכבה אחת שלו עשויה משבבים של עץ המודבקים אלה לאלה בלחץ (מה שמכונה "HDF"), שכבה בעובי של בין 8 ל-12 מ"מ, שכבה שנייה מודבקת ישירות אליה והיא הדוגמא וגם הצבע של אותו פרקט ואילו השכבה האחרונה, השכבה השלישית, היא שכבת ההגנה (המכונה "AC"), שהיא זו שיוצרת את המירקם עצמו לפרקט ומציעה את החוזק ואת ההגנה שלו, ששומרים עליו לאורך זמן.


כיצד נקבעת איכותו של פרקט למינציה?

ישנן איכויות שונות של פרקט למינציה ומקובל כיום לדרג את אותה איכות בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא הדירוג הטכני של הפרקט, דירוג זה מכונה "AC" וכאשר הוא גבוה, הדבר מעיד על פרקט מאיכות גבוהה, כלומר כזה המציע רמת עמידות גבוהה. הפרקט, מבחינת העמידות, הנפוץ ביותר כיום בשוק הוא כזה שמגיע בדירוג של AC4, כאשר AC6 היא הרמה הגבוהה ביותר. הדרך השנייה היא רמת ה – Class. דירוג זה מתייחס לאיכות החיבורים של הפרקט, איכות החומרים ואלמנטים נוספים הקשורים לכך. הרמה הנפוצה ביותר כיום היא Clase31 וגם Clase32, כאשר הגבוהה ביותר היא Clase33.


אילו אפשרויות שונות של פרקט למינציה מוצעות לנו?

כדי למצוא פרקט למינציה קטלוג המכיל את הדוגמאות השונות הוא המענה והדרך לאתר את הסוג וגם את המראה המתאים לנו ובעיקר לאותו מקום שבו מעוניינים להתקינו. ברשימת האפשרויות האלו נוכל למצוא כיום פרקטים בגוונים בהירים מאד, וגם כאלה המגיעים בגווני עץ כהים. פרקטים המגיעים עם פאזה היקפית וגם פרקטים רחבים במיוחד. יש פרקטים בעלי מראה טבעי מאד וכאלה שמביאים אתם סטייל קלאסי בלתי רגיל. האפשרויות הן רבות ומגוונות וזה בדיוק היופי של הפרקט הסינטטי. בניגוד לעבר, תודות לאמצעים הטכנולוגיים הקיימים, אפשר לייצר פרקט שכזה בשלל דוגמאות ועיצובים ולהתאים אותם לכל מענה. המחירים נוחים והעלות הסופית נקבעת בהתאם לגודל השטח עצמו וגם לסוג הפרקט הנבחר (איכות ועמידות, המשפיעים גם הם על המחיר).


אילו יתרונות מציע פרקט למינציה?

כיום, תודות לפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים, ניתן לייצר פרקט למינציה מאיכות גבוהה מאד ואפילו כזה שאיננו חדיר למים. בזכות כך הופך פרקט הלימינציה לפתרון ריצוף בעל יתרונות רבים, כזה שניתן לשילוב בכל מקום שרוצים. אחד היתרונות הבולטים של פרקט למינציה הוא המחיר שלו. הוא עולה לרוב כשליש מחיר מעלות פרקט עץ טבעי ולכן יכול להתאים במקרים בהם התקציב נמוך או מוגבל מאד. מעבר לכך, מדובר בפרקט בעל רמת עמידות גבוהה, כזה המתמודד בהצלחה עם מכות, כתמים וגם שריטות. אפשר להשיג כיום פרקט למינציה במגוון רחב מאד של עיצובים, סגנונות וגם צבעים ואפילו פרקט שנראה בדיוק כמו עץ אמיתי. וגם – קל לנקות ולתחזק פרקט שכזה וכל מה שצריך הוא סמרטוט רצפה לח.


אילו חסרונות יש לפרקט למינציה?

לצד יתרונותיו הרבים של פרקט הלמינציה, כדאי לזכור כמה מהחסרונות שלו. למשל, שלא כמו פרקט מעץ טבעי, לא ניתן לחדש או ללטש אותו ואם הוא התיישן או נראה לא טוב, יש להחליפו באחד אחר, חדש. בנוסף, לפרקט הלמינציה, בשל היותו חומר סינטטי, אין את אותה חדות וגם עומק שיש לפרקט עץ, אם כי כיום ניתן להגיע לרמה גבוהה מאד של פרקט למינציה הדומה מאד במראהו לפרקט עץ טבעי.


מה חשוב לקחת בחשבון לפני שמתקינים פרקט למינציה וכיצד בוחרים?

אם גם אתם רוצים ליהנות מהיתרונות הרבים שמציע פרקט למינציה ומהמראה הנהדר שלו, מעבר לפנייה לכתובת הנכונה, לחברה המתמחה במכירת והתקנת פרקט שכזה, חשוב שתיקחו בחשבון כמה נקודות עיקריות שיעזרו לכם למצוא מה שמדויק ומתאים לכם. פרקט למינציה ידוע, כאמור, כפרקט חזק וגם עמיד, המוצע כיום במחירים נוחים, בהשוואה לזה העשוי מעץ טבעי. יחד עם זאת, יש בו כמה תכונות שחשוב מאד וכדאי להכיר, כאלו שיעזרו לכם לבחון את מה שמוצע לכם ולהתאים אותו אל הצרכים השונים. ראשית, סוג העץ שממנו הוא עשוי. אז, נכון, פרקט למינציה הוא סינטטי, אולם הוא עשוי מעיבוד של עץ ולכן נושא חלק מתכונותיו של העץ עצמו.


כדאי מאד לבדוק מהו זן העץ שממנו הוא עשוי וכיצד הוא בא לידי ביטוי בפרקט שאותו בחרתם. שנית, מהי שיטת העיבוד של הפרקט, שגם היא נקודה חשובה שיש לבחון. למינציה היא קבוצה של כמה שיטות שונות של עיבוד, ואפשר להדביק את שכבות העץ, שיחד יוצרות את אותו פרקט, בדרכים שונות. דרך העיבוד של הפרקט משפיעה על רמת העמידות שלו ואם חשובה לכם רמת עמידות גבוהה במיוחד (מה שנדרש במקומות מסוימים), התייחסו גם לכך. שפע הדוגמאות וההדפס המופיע על גבי הפרקט, זה המשווה לו את המראה המסוים שלו, הוא נקודה נוספת ולכן, כאשר מעוניינים בהתקנה של פרקט למינציה קטלוג המכיל את שלל הדוגמאות הוא דרך לאתר מה שצריכים.


במה שונה פרקט למינציה מפרקט עץ טבעי?

פרקט למינציה שונה במהותו מפרקט עץ טבעי ומביא אתו תכונות מסוג אחר. פרקט למינציה, כאמור, הוא פרקט סינטטי, המדמה את מראהו של העץ תוך שימוש במספר שכבות שונות, כשזו העליונה, הבולטת, היא תמונה של עץ (בגוונים שונים) המודבקת ישירות על הקורות. מעליה שכבה נוספת המשמשת כהגנה, מה שהופך את הפרקט הזה לעמיד במיוחד וגם לפופולארי כל כך. פרקט עץ טבעי מביא אתו את תכונות העץ הטבע ואת המראה הייחודי אך ורק לו. אולם, מדובר בפתרון שמצריך תחזוקה מיוחדת, זהירות יתר וגם כזה שהוא יקר יותר. לכל פתרון יתרונות וחסרונות והם חלק מקבלת ההחלטות.


כיצד מתקינים ומתחזקים פרקט למינציה?

בכל הקשור לנושא של למינציה פרקט התקנה וגם תחזוקה, חשוב להכיר זאת מקרוב לאחר ההתקנה, ולו כדי להבטיח מענה מתאים ופתרון שיחזיק מעמד לאורך שנים. בדרך כלל, כאשר מתקינים פרקט למינציה, אין צורך בחומרי מילוי מכל מיני סוגים, שכן יחידות הפרקט מגיעות בעיצוב המאפשר להתקינן זו לצד זו. אך, מכיוון שפרקט נוטה להתרחב עם הזמן, דואגים להשאיר מרווח קטן בין הפרקט עצמו לבין גבול דפנותיו של החדר, מה שיוצר מראה אסתטי יותר. יישור הרצפה לפני התקנת הפרקט וגם ניקיונה, מבטיחים התקנה מאוזנת וגם ישירה של הפרקט ומראה שלם והרמוני. בכל הקשור לתחזוקת פרקט למינציה – כאן, וזהו יתרון עצום, לא נדרשת תחזוקה מיוחדת או יוצאת דופן, למעט שימוש במטלית לחה מדי פעם כדי לנקות אבק.


מדוע פרקט למינציה הוא פתרון אידיאלי לעסקים שונים?

במקומות ציבוריים רבים, כמו גם בבתי עסק שונים, יש תעבורה רבה מאד של אנשים. תעבורה שכזו עשויה לפגוע רבות במשטח, בריצוף, ובייחוד כשמדובר במקום שבו יש עוברים ושבים לאורך כל שעות היום וגם מדי יום. פרקט למינציה, מסיבה זו, הוא פתרון אידיאלי למקומות כאלה וגם לחללים ציבוריים בסדרי גודל שונים, שכן הוא משלב בין מראה נהדר מבחינה אסתטית לבין תחזוקה קלה ונוחה ועמידות גבוהה.


יחד עם זאת, חשוב לזכור שגם פרקטים מסוג למינציה מגיעים באיכויות שונות וברמות עמידות שונות, ולכן לבית עסק ולמקומות ציבוריים יידרש פרקט למינציה ברמת עמידות גבוהה מהרגיל, בעוד שלבית פרטי תספיק רמת עמידות נמוכה יותר מזו. בכל מקרה, הגדרת הצרכים והיכרות עם אופי המקום יעזרו בבחירת סוג הפרקט, מידת העמידות שלו וגם הנראות שהוא מציע.מעוניינים להתקין פרקט למינציה? איכות גבוהה של פרקט, התקנה מקצועית וגם מחיר הוגן הם פרמטרים שחשובים לכם? אצלנו, בפרקטים עד הבית, תמצאו מגוון רחב של פרקטים מסוג למינציה, המביאים אתם סטייל בלתי רגיל. לקבלת פרטים אודות הדגמים הקיימים ומוצרים נוספים שלנו, צרו אתנו קשר בטלפון 050-2777142. נשמח לעמוד לרשותכם. 


logo בניית אתרים